Nasze usługi

Zakładanie drenaży

Woda jest źródłem wszelkiego życia, ale zbyt duża ilość wody może powodować poważne problemy w przestrzeniach ogrodowych. Nadmiar wody może na przykład prowadzić do gnicia korzeni, czy chorób roślin. Jeśli w Twojej zielonej przestrzeni, widoczne są zniszczenia za każdym razem, gdy pada deszcz, najprawdopodobniej oznacza to, że Twój ogród jest podmokły, a tym samym pilnie potrzebuje systemu odwadniającego — drenażu.

Jak możesz rozpoznać, że masz podmokły ogród?
Najprawdopodobniej sam to dostrzeżesz, gdy spojrzysz na przestrzeń wokół domu po intensywnych opadach deszczu. Sygnałem mogą być między innymi liczne kałuże spowodowane deszczem, które utrzymują się przez dłuższy czas po zakończeniu opadu, czy chlupotanie wody pod nogami za każdym razem, gdy wchodzisz na trawnik lub obecność mchu. Znaków świadczących o tym, że w Twoim ogrodzie sprawdziłby się system odwadniający, jest wiele. Jeżeli masz wątpliwości w tej kwestii, możesz skontaktować się z nami. Przyjedziemy, zobaczymy, ocenimy i w razie potrzeby dokonamy montażu drenażu. 

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych z drenażem za każdym razem pomagamy zlokalizować miejsce, do którego woda ma zostać odprowadzona, czyli rów, strumień lub zbiornik, który znajduje się blisko ogrodu. Tam zostanie przekierowany nadmiar wody. Następnie dokonujemy oceny i proponujemy metodę instalacji systemu odwadniającego, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego terenu. Mamy doświadczenie i umiejętności, dzięki którym pomożemy Ci w walce z podmokłym terenem szybko i skutecznie.

Cechy usługi:

Poszukujesz ekipy do zadań specjalnych?